Pomerania

Interreg V A

Aktualności

Wspólne poznawanie polsko-niemieckiej historii Szczecina z Kościołem Chrześcijan Baptystów w RP Zbór w Szczecinie

Kościół Chrześcijan Baptystów w RP Zbór w Szczecinie razem z EFG Eberswalde zorganizował spotkanie osób z Województwa Zachodniopomorskiego oraz z Eberswalde i okolic, którego celem była integracja tych grup, poprzez poznawanie polsko-niemieckiej historii Szczecina. Spotkanie odbyło się 24 września 2017 r. w Szczecinie. W projekcie brały udział 122 osoby, 42 z Polski i 80 z Niemiec.  Grupa wzięła udział w wykładach w języku polskim i niemieckim, na temat historii Szczecina. Po wykładach uczestnicy udali się do trzech autokarów, którymi zwiedzano z przewodnikami miasto.  Grupy zwiedziły Zamek Książąt Pomorskich, pozostałości kościoła Mariackiego, Kościół Piotra i Pawła, Bazylika Archikatedralna, Wały Chrobrego i Jasne Błonia.

Projekt sprzyja zwiększeniu utożsamiania się uczestników projektu z regionem, poprzez poznawanie jego historii. Wspólny posiłek i wycieczka mają służyć integracji społecznej ludzi, którzy mieszkają blisko siebie, jednak po dwóch stronach granicy.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

 

Print Friendly, PDF & Email