Zapraszamy do konsultacji projektów w ramach FMP Interreg V A

Zapraszamy do konsultacji projektów w ramach FMP Interreg V A

Pracownicy Biura FMP udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji dotyczących możliwości dofinansowania projektów w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg V A. Doradztwo ma na celu wsparcie w przygotowaniu wniosku zgodnie z nowymi wymogami w zakresie realizacji projektów, a także pomoc w nawiązywaniu współpracy między polskimi i niemieckimi partnerami. Aktualnie trwa proces konsultacji projektu pn. „Fundusz Małych Projektów Interreg V A komunikacja-integracja-współpraca” na lata 2016-2022. Projekt będzie realizowany wspólnie z partnerem niemieckim Kommunalgemeinschaft Europaregion Pomerania e.V i stanowi kontynuację Funduszu Małych Projektów IVA. Więcej o FMP znajdziecie Państwo tutaj W celu umówienia się na spotkanie doradcze, prosimy o kontakt z Aleksandą Warską, tel. 91 486 91 78, ola.warska@pomerania.org.pl więcej

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera!

W związku z powstaniem nowej strony internetowej związanej z wdrażaniem projektu Fundusz Małych Projektów Interreg V A, zachęcamy Państwa do zapisania się do naszego newslettera FMP. Dzięki temu otrzymywać będziecie Państwo aktualności związane z naborami wniosków czy szkoleniami. Tych Państwa, którzy byli już zapisani do newslettera, dotyczącego poprzedniego okresu programowania, prosimy o ponowną rejestrację. więcej

 

Wizyta studyjna naszych sąsiadów w Pomeranii

Przedstawiciele dwóch Euroregionów: PRO EUROPA VIADRINA i “Sprewa – Nysa – Bóbr”, gościli z krótką wizytą studyjną w naszym biurze.

Odwiedziny związane były z realizowanym przez polskie i niemieckie biura obu euroregionów projektem DIALOG. Celem projektu jest transgraniczny DIALOG pomiędzy instytucjami oraz organizacjami współpracy polsko-niemieckiej na pograniczu brandenbursko-lubuskim, jak również kwalifikowanie oraz uwrażliwienie i dokształcanie osób z Polski i Niemiec, zajmujących się w swoich instytucjach na co dzień współpracą i tematyką transgraniczną.

Z naszej strony w spotkaniu udział wzięły: Aleksandra Piasecka (UM Szczecin), która zaprezentowała jeden z flagowych projektów realizowanych w programie Interreg VA  MV/BB/PL na naszym pograniczu, czyli projekt nauki języka polskiego i niemieckiego  pt. „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania” oraz Agnieszka Królikowska, dyrektor przedszkola nr 8 w Szczecinie, które to realizuje szereg projektów w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg V A.

Iwona Kowalczyk (Jednostka Centralna Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży) oraz Aleksandra Warska ( Fundusz Małych Projektów) przedstawiły krótką prezentację dotyczącą realizacji w naszym euroregionie giełd partnerskich.