Pomerania

Interreg V A

zdjęcie - wizyta studyjna naszych sąsiadów w Pomeranii
Aktualności

Wizyta studyjna naszych sąsiadów w Pomeranii

Przedstawiciele dwóch Euroregionów: PRO EUROPA VIADRINA i “Sprewa – Nysa – Bóbr”, gościli z krótką wizytą studyjną w naszym biurze.

Odwiedziny związane były z realizowanym przez polskie i niemieckie biura obu euroregionów projektem DIALOG. Celem projektu jest transgraniczny DIALOG pomiędzy instytucjami oraz organizacjami współpracy polsko-niemieckiej na pograniczu brandenbursko-lubuskim, jak również kwalifikowanie oraz uwrażliwienie i dokształcanie osób z Polski i Niemiec, zajmujących się w swoich instytucjach na co dzień współpracą i tematyką transgraniczną.

Z naszej strony w spotkaniu udział wzięły: Aleksandra Piasecka (UM Szczecin), która zaprezentowała jeden z flagowych projektów realizowanych w programie Interreg VA  MV/BB/PL na naszym pograniczu, czyli projekt nauki języka polskiego i niemieckiego  pt. „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania” oraz Agnieszka Królikowska, dyrektor przedszkola nr 8 w Szczecinie, które to realizuje szereg projektów w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg V A.

Iwona Kowalczyk (Jednostka Centralna Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży) oraz Aleksandra Warska ( Fundusz Małych Projektów) przedstawiły krótką prezentację dotyczącą realizacji w naszym euroregionie giełd partnerskich.