Pomerania

Interreg V A

plakat Dni Cedyni 2017
Aktualności

Polecamy: spotkanie w Cedyni!

Pragniemy Państwa zaprosić do udziału w Dniach Cedyni 2017, które odbędą się w ostatni weekend czerwca (24-25.06.2017). W tym roku zatytułowaliśmy nasze działania pod hasłem „Polsko-niemiecka przeszłość i przyszłość. Wspólna codzienność”.

W tych dwóch dniach będą Państwo mogli uczestniczyć w debatach, warsztatach, wystawach i koncertach. Wystąpią między innymi kabaret „Elita”, piosenkarka Lanberry, Dominik Zator, zespoły „Olej” i „Rusty Chain”. Wspólnie, jako mieszkańcy, samorząd i organizacje, zastanowimy się nad rewitalizacją centrum Cedyni. Będziemy uczestnikami lekcji żywej historii, aktywnymi obserwatorami życia codziennego i obyczajów z czasów panowania Mieszka I w odtworzonej osadzie średniowiecznej. To tylko niektóre atrakcje, czekające na Państwa.

Szczególnie zapraszamy Państwa do wspólnego prezentowania swoich miejsc â gmin, powiatów czy instytucji w ramach Pierwszej Prezentacji Gmin Euroregionu Pomerania: „My! Z Euroregionu Pomerania”. W dniu 24.06 w godzinach 12-18 będzie można zaprezentować się nieopodal cedyńskiego amfiteatru. To miejsce spotkania i rozmowy o wspólnej przyszłości regionu, który potrzebuje naszej uwagi i zainteresowania. Wspólnie możemy stworzyć w przyszłości jedną markę transgraniczną skupioną między dwoma metropoliami Szczecinem a Berlinem.

Prosimy o zapoznanie się z całym programem.

Drużyny młodzieżowe zapraszamy do rozgrywek towarzyskich w piłce nożnej między drużynami z Polski i Niemiec w dniu 25.06, w godzinach 16:00-20:00 na terenie stadionu miejskiego w Cedyni.

Organizatorem całości jest gmina Cedynia wraz z Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Naszym partnerem jest miasto Bad Freienwalde. Dzięki temu partnerstwu pragniemy zbudować symboliczny most między tymi dwoma miastami, które w przyszłości mają zbudować stałą współpracę. Mamy nadzieję, że będzie to nie tylko partnerstwo; liczymy na to, że w przyszłości Cedynia i Bad Freienwalde staną się „bliźniaczymi miastami”.

 

DNICEDYNI.CEDYNIA.PL


Więcej na temat konferencji 

http://dnicedyni.cedynia.pl/konferencja-2/

 

Program: