Pomerania

Interreg V A

zdjęcie z projektu - uczestnicy zadają pytania
Aktualności

Kolejna bardzo udana polsko-niemiecka giełda współpracy !

23 stycznia 2020 roku w Domu Kultury Küstrin-Kietz odbyła się kolejna polsko-niemiecka giełda partnerska.

W giełdzie uczestniczyło około 60 podmiotów m.in. przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń, klubów sportowych, muzeów oraz szkół z obszaru Kraju Związkowego Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie oraz z województw Lubuskiego i Zachodniopomorskiego. 

Uczestników przywitali oraz otworzyli giełdę Toralf Schiwietz, dyrektor Stowarzyszenie Mittlere Oder e.V. i Irena Stróżyńska, wicedyrektor biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania 

Uczestnicy giełdy w pierwszej części wysłuchali wykładu na temat aspektów interkulturowych polsko-niemieckich partnerstw projektowych a poprowadził go Pan Szymon Kopiecki z Polsko-Niemiecka Współpracy Młodzieży. W drugiej części uczestnicy mieli możliwość przedstawienia siebie oraz swoich organizacji i potrzeb innym uczestnikom w mniejszych tematycznych grupach, dzięki czemu udało się nawiązać pierwsze kontakty, które mamy nadzieję przełożą się na polsko-niemiecką współpracę transgraniczną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom polsko-niemieckiej giełdy partnerskiej za zaangażowanie i zapraszamy na kolejną.

Giełda partnerska odbyła się przy wsparciu Ministerstwa Edukacji, Młodzieży i Sportu Brandenburgii oraz w ramach projektu „Coaching VIADRINA“, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska 2014-2020.

źródło:http://www.euroregion-viadrina.pl