Pomerania

Interreg V A

Aktualności

Kalendarium wydarzeń – czyli gdzie i kiedy odbywają się projekty realizowane przy wsparciu z Funduszu Małych Projektów – lipiec 2017

Okres letni, to wzmożony termin realizacji licznych plenerowych wydarzeń, które otrzymały dofinansowanie w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg V A.
Poniżej prezentujemy Państwu listę takich spotkań. Jest to nasz subiektywny wybór wydarzeń, które odbędą się w lipcu.

 • 1 lipca
  Tytuł: Festiwal Kulinarny Ulica – Smaków warsztaty i prezentacje kulinarne
  Beneficjent: Centrum Kultury 105 w Koszalinie
  Miejsce realizacji: Koszalin, Rynek Staromiejski
  Polsko-niemieckie spotkanie będzie częścią plenerowej imprezy, która organizowana jest przez CK 105 w Koszalinie od wielu lat. Będzie to festiwal kulinarny w ramach którego zostaną przeprowadzone warsztaty kulinarne dla publiczności i kucharzy, warsztaty pieczenia chleba oraz pokazy gotowania połączone z degustacją potraw. Tematem przewodnim będą potrawy narodowe charakterystyczne dla kuchni polskiej i niemieckiej, których głównym składnikiem ma być ziemniak. Oprawa wizualna festiwalu to „wielka kuchnia” w której odbywa się ”wielkie gotowanie”. Czas trwania festiwalu od godz. 12.00 do 18.00.
 • 21-23 lipca
  Tytuł: Transgraniczne spotkania z kulturą w Tychowie
  Beneficjent: Gmina Tychowo
  Miejsce realizacji: Tychowo, stadion
  W ramach projektu w dniu 22 lipca odbędzie przegląd folklorystyczny pt. „Tychowo na Ludowo”. Wystąpi ok. 15 zespołów ludowych, w tym soliści. Polsko-niemieckie Jury wyłoni zwycięzców przeglądu, którym przyzna wyróżnienia oraz wręczy statuetki i dyplomy. Po występach odbędzie się biesiada taneczna na świeżym powietrzu.
 • 27- 30 lipca
  Tytuł: XVI Międzynarodowy Spływ Kajakowy PARSĘTA 2017. Polsko – Niemieckie Spotkania Turystyczne
  Beneficjent: Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty
  Miejsce realizacji: Białogórzyno-Kołobrzeg
  Projekt ma na celu pokazanie niemieckim i polskim turystom atrakcje regionu Dorzecza Parsęty i propagowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia. W ramach spływu opracowana zostanie Mapa Szlaków Kajakowych, która opisywać będzie szlaki kajakowe Radwi i Parsęty oraz szlaki na terenie Amt Mecklenburgische Kleinseenplatte. Grupą docelową będą amatorskie kluby zrzeszające kajakarzy zarówno ze strony niemieckiej i polskiej. W spływie będą mogły wziąć udział osoby pełnoletnie. Osoby małoletnie tylko pod opieką osób dorosłych. Organizator zapewni ciepłe posiłki podczas trwania spływu po dotarciu na pole namiotowe i wieczór komandorski przy ognisku i grillu.
  Trasa spływu: Etap I 28.07.2017 – Białogórzyno – Karlino,  etap II 29.07.2017 – Karlino – Ząbrowo, etap III 30.07.2017 – Ząbrowo – Kołobrzeg.
  Nocleg dla uczestników zaplanowany został na przystani kajakowej w Karlinie przy rzece Radew. Uczestnicy będą dowożeni autokarami na poszczególne etapy spływu.