Pomerania

Interreg V A

logo Interreg (flagi polska i niemiecka)
Aktualności

Gryfińskie przedszkole Calineczka realizuje projekt w ramach Funduszu Małych Projektów

Projekt “Wiosenny Świat Dziecięcej Fantazji” (20.03.2018) to już kolejna inicjatywa przedszkola proponująca spotkanie dzieciom z zaprzyjaźnionych przedszkoli z partnerskich regionów.
Projekt ma za zadanie pogłębić już istniejące od 2011 roku pomiędzy przedszkolami kontakty, ma przyczynić się do likwidacji bariery językowej. Realizacja projektu ma obejmować jedno spotkanie dzieci z Polski i Niemiec (z Gryfina i z Pinnow). Spotkanie odbędzie się w Przedszkolu Nr 5 im. Calineczki w Gryfinie według specjalnie przygotowanego na tę okazję scenariusza. Będzie miało na celu wprowadzenie dzieci w wiosenny, świąteczny nastrój. Będzie przybliżało dzieciom zwyczaje i tradycje obojga narodów związane z: “Powitaniem Wiosny”, Świętami Wielkanocnymi.
Ponadto pozwoli dzieciom budować przyjazne relacje, oparte na wzajemnym poszanowaniu odmiennych kultur. Będzie stwarzało okazję do otwartości na świat, będzie uczyło tolerancji do innych kultur i ludzi. Spotkanie będzie  zorganizowane 20 marca 2018r. w przedszkolu zarówno w budynku jak i na podwórku przedszkolnym.
Spotkanie składać się będzie z trzech części, dających dzieciom możliwość działania w różnych rodzajach  aktywności, wszystkie tematycznie związane z wiosną i nadchodzącymi świętami.

Projekt „WIOSENNY ŚWIAT DZIECIĘCEJ FANTAZJI” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).