Zapraszamy do konsultacji projektów w ramach FMP Interreg V A

Zapraszamy do konsultacji projektów w ramach FMP Interreg V A

Pracownicy Biura FMP udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji dotyczących możliwości dofinansowania projektów w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg V A. Doradztwo ma na celu wsparcie w przygotowaniu wniosku zgodnie z nowymi wymogami w zakresie realizacji projektów, a także pomoc w nawiązywaniu współpracy między polskimi i niemieckimi partnerami. Aktualnie trwa proces konsultacji projektu pn. „Fundusz Małych Projektów Interreg V A komunikacja-integracja-współpraca” na lata 2016-2022. Projekt będzie realizowany wspólnie z partnerem niemieckim Kommunalgemeinschaft Europaregion Pomerania e.V i stanowi kontynuację Funduszu Małych Projektów IVA. Więcej o FMP znajdziecie Państwo tutaj W celu umówienia się na spotkanie doradcze, prosimy o kontakt z Aleksandą Warską, tel. 91 486 91 78, ola.warska@pomerania.org.pl więcej

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera!

W związku z powstaniem nowej strony internetowej związanej z wdrażaniem projektu Fundusz Małych Projektów Interreg V A, zachęcamy Państwa do zapisania się do naszego newslettera FMP. Dzięki temu otrzymywać będziecie Państwo aktualności związane z naborami wniosków czy szkoleniami. Tych Państwa, którzy byli już zapisani do newslettera, dotyczącego poprzedniego okresu programowania, prosimy o ponowną rejestrację. więcej

 

Gryfińskie przedszkole Calineczka realizuje projekt w ramach Funduszu Małych Projektów

Projekt “Wiosenny Świat Dziecięcej Fantazji” (20.03.2018) to już kolejna inicjatywa przedszkola proponująca spotkanie dzieciom z zaprzyjaźnionych przedszkoli z partnerskich regionów.
Projekt ma za zadanie pogłębić już istniejące od 2011 roku pomiędzy przedszkolami kontakty, ma przyczynić się do likwidacji bariery językowej. Realizacja projektu ma obejmować jedno spotkanie dzieci z Polski i Niemiec (z Gryfina i z Pinnow). Spotkanie odbędzie się w Przedszkolu Nr 5 im. Calineczki w Gryfinie według specjalnie przygotowanego na tę okazję scenariusza. Będzie miało na celu wprowadzenie dzieci w wiosenny, świąteczny nastrój. Będzie przybliżało dzieciom zwyczaje i tradycje obojga narodów związane z: “Powitaniem Wiosny”, Świętami Wielkanocnymi.
Ponadto pozwoli dzieciom budować przyjazne relacje, oparte na wzajemnym poszanowaniu odmiennych kultur. Będzie stwarzało okazję do otwartości na świat, będzie uczyło tolerancji do innych kultur i ludzi. Spotkanie będzie  zorganizowane 20 marca 2018r. w przedszkolu zarówno w budynku jak i na podwórku przedszkolnym.
Spotkanie składać się będzie z trzech części, dających dzieciom możliwość działania w różnych rodzajach  aktywności, wszystkie tematycznie związane z wiosną i nadchodzącymi świętami.

Projekt „WIOSENNY ŚWIAT DZIECIĘCEJ FANTAZJI” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).