Pomerania

Interreg V A

Aktualności

Gmina Cedynia zaprasza do udziału w 4. edycji polsko-niemieckiego festiwalu “Cedynia na okrągło”

Festiwal przyjął się jako „święto dyni”, jednak jest to coś więcej. Wydarzenie jest spotkaniem wielu aktywnych obywateli, rękodzielników i rzemieślników, którzy pragną zaprezentować swój warsztat. Jest to także okazja do pochwalenia się swoimi zdolnościami kulinarnymi i potrawami, wśród których w tym roku królować będzie ryba. Dlatego też  w tym roku festiwal odbędzie się pod nazwą “4 polsko-niemiecki festiwal Cedynia na okrągło.Festiwal produktów lokalnych i aktywnych obywateli”. Spotkanie odbędzie się 29.09.2018 (sobota) na placu Wolności w Cedyni.

Pragniemy zachęcić Państwa do udziału w festiwalu i pomocy przy stworzeniu niezwykłego klimatu tego wydarzenia. Organizatorzy zapraszają do przyjazdu i przygotowania stoiska, aby goście zwiedzający festiwal mogli dowiedzieć się również wielu ciekawostek o naszych zachodnich sąsiadach. Od lata budowane jest partnerstwo na linii Szczecin–Cedynia–Berlin. W przyszłości jako aktywni obywatele, mieszkańcy Cedyni, chcą budować wspólną transgraniczną markę.

W ubiegłym roku w festiwalu udział wzięło ponad 50 wystawców z różnych stron województwa zachodniopomorskiego i nie tylko. Organizatorzy liczą w tym roku na więcej!

W programie przewidzianych jest mnóstwo atrakcji dla każdego pokolenia, między innymi ciekawe debaty, warsztaty tematyczne, koncerty, a także animacje dla dzieci oraz dmuchane zamki i wiele zabaw ruchowych. Wszystko to po to, aby jednoczyć lokalne społeczeństwo i wypromować cedyński festiwal.

Zainteresowanych wystawców zapraszamy do przesyłania zgłoszeń drogą mailową do Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu sekretariat@ckcedynia.pl

karta zgłoszeń na Cedynia na Okrągło 2018

Więcej o festiwalu: http://naokraglo.cedynia.pl/