Zapraszamy do konsultacji projektów w ramach FMP Interreg V A

Zapraszamy do konsultacji projektów w ramach FMP Interreg V A

Pracownicy Biura FMP udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji dotyczących możliwości dofinansowania projektów w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg V A. Doradztwo ma na celu wsparcie w przygotowaniu wniosku zgodnie z nowymi wymogami w zakresie realizacji projektów, a także pomoc w nawiązywaniu współpracy między polskimi i niemieckimi partnerami. Aktualnie trwa proces konsultacji projektu pn. „Fundusz Małych Projektów Interreg V A komunikacja-integracja-współpraca” na lata 2016-2022. Projekt będzie realizowany wspólnie z partnerem niemieckim Kommunalgemeinschaft Europaregion Pomerania e.V i stanowi kontynuację Funduszu Małych Projektów IVA. Więcej o FMP znajdziecie Państwo tutaj W celu umówienia się na spotkanie doradcze, prosimy o kontakt z Aleksandą Warską, tel. 91 486 91 78, ola.warska@pomerania.org.pl więcej

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera!

W związku z powstaniem nowej strony internetowej związanej z wdrażaniem projektu Fundusz Małych Projektów Interreg V A, zachęcamy Państwa do zapisania się do naszego newslettera FMP. Dzięki temu otrzymywać będziecie Państwo aktualności związane z naborami wniosków czy szkoleniami. Tych Państwa, którzy byli już zapisani do newslettera, dotyczącego poprzedniego okresu programowania, prosimy o ponowną rejestrację. więcej

 

Polsko-niemiecka giełda partnerów

Do dnia 17.11.2017 przedłużamy możliwość zgłoszeń do udziału w polsko-niemieckiej giełdzie partnerstw.

Wielu z Państwa sygnalizuje potrzebę znalezienia partnera po polskiej lub niemieckiej stronie, by móc realizować transgraniczne projekty.
Dlatego też Stowarzyszenia tworzące Euroregion Pomerania wraz ze Wspólnym Sekretariatem Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia Pomorze-Przednie/Brandenburgia/Polska organizują giełdę partnerów dla polskich i niemieckich wnioskodawców, wraz z możliwością uzyskania informacji na temat warunków otrzymania wsparcia finansowego z następujących źródeł:

  • Program Współpracy Interreg Meklemburgia Pomorze-Przednie/Brandenburgia/Polska
  • Fundusz Małych Projektów Program Współpracy Interreg VA Meklemburgia Pomorze-Przednie/Brandenburgia/Polska
  • Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży
  • Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.Tym samym chcemy wesprzeć nowe partnerstwa oraz umocnić już istniejącą współpracę pomiędzy organizacjami na obszarze wsparcia. Dodatkowo pracownicy Wspólnego Sekretariatu, Funduszu Małych Projektów i Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, udzielać będą porad i wskazówek związanych ze składaniem wniosków i realizacją projektów.

Giełda jest częścią Konferencji Rocznej Programu Współpracy Interreg VA, która odbędzie się 23.11.2017 (czwartek) w Muzeum Pomorza w Greifswaldzie w godz. 10.00-15.30.

Zgłoszenia są przyjmowane do 17.11.2017 r. na adres info@interreg5a.net.

Mamy nadzieję, że program konferencji spotka się z Państwa zainteresowaniem. W przypadku pytań związanych z przebiegiem samej konferencji prosimy o kontakt z wyznaczonymi osobami:

W sprawie giełdy kooperacyjnej dla polskich uczestników pani Aleksandra Warska (+48 91 486 29 10), a dla uczestników niemieckich pani Jolanta Grenke (+49 39754 529 14).

 Jednocześnie informujemy, iż Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania zapewnia bezpłatny transport dla uczestników z polskiej części Euroregionu Pomerania (liczba miejsc jest ograniczona). Autobus wyjeżdżać będzie ze Szczecina (siedziba SGPEP), jednak dokładną jego trasę i godzinę wyjazdu podamy po otrzymaniu zgłoszeń. Osoby korzystające z naszego transportu, będą dowiezione do Greifswaldu na godz. 10.00.

Program

Formularz zgłoszeniowy