Zapraszamy do konsultacji projektów w ramach FMP Interreg V A

Zapraszamy do konsultacji projektów w ramach FMP Interreg V A

Pracownicy Biura FMP udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji dotyczących możliwości dofinansowania projektów w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg V A. Doradztwo ma na celu wsparcie w przygotowaniu wniosku zgodnie z nowymi wymogami w zakresie realizacji projektów, a także pomoc w nawiązywaniu współpracy między polskimi i niemieckimi partnerami. Aktualnie trwa proces konsultacji projektu pn. „Fundusz Małych Projektów Interreg V A komunikacja-integracja-współpraca” na lata 2016-2022. Projekt będzie realizowany wspólnie z partnerem niemieckim Kommunalgemeinschaft Europaregion Pomerania e.V i stanowi kontynuację Funduszu Małych Projektów IVA. Więcej o FMP znajdziecie Państwo tutaj W celu umówienia się na spotkanie doradcze, prosimy o kontakt z Aleksandą Warską, tel. 91 486 91 78, ola.warska@pomerania.org.pl więcej

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera!

W związku z powstaniem nowej strony internetowej związanej z wdrażaniem projektu Fundusz Małych Projektów Interreg V A, zachęcamy Państwa do zapisania się do naszego newslettera FMP. Dzięki temu otrzymywać będziecie Państwo aktualności związane z naborami wniosków czy szkoleniami. Tych Państwa, którzy byli już zapisani do newslettera, dotyczącego poprzedniego okresu programowania, prosimy o ponowną rejestrację. więcej

 

Giełda Partnerów w Greifswaldzie

23.11.2017 podczas Konferencji Rocznej w Greifswaldzie zaprezentowane zostały działania w ramach Programu Współpracy Interreg V A. Program tegorocznej konferencji był zróżnicowany i stworzył możliwość poznania całego spektrum działań w Programu Współpracy ponad 140 uczestnikom. Prezentowano nie tylko aktualne dane związane ze stanem wdrażania Programu Interreg V A, ale również ciekawe przykłady projektów transgranicznych z innych programów wzdłuż granicy polsko-niemieckiej. Ze swoim referatem wprowadzającym w konferencji uczestniczył również przedstawiciel Komisji Europejskiej w Niemczech.

Nowym elementem konferencji, była giełda partnerów połączona z możliwością uzyskania informacji od pracowników Funduszu Małych Projektów, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz  przedstawicieli Wspólnego Sekretariatu. Instytucje, które wzięły udział w giełdzie mogły porozmawiać ze swoimi potencjalnymi partnerami w planowanych projektach przy czterech “stolikach” tematycznych: edukacja i wymiana młodzieży, kultura, turystyka i ochrona środowiska oraz współpraca transgraniczna. Wiele rozmów odbyło się także w kuluarach giełdy, a kilka instytucji wyjechało z Greifswaldu z nowymi partnerami i pomysłami na kolejne “małe” projekty.

Była to pierwsza giełda, jaką wspólnie współorganizowało Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania i Kommunalgemeinschaft Pomerania e.V. Liczne opinie pokazy, iż tego typu spotkania powinny odbywać się regularnie.